Sony Telefonlarda Sıkça Yaşanan Arızalar ve Çözümleri

Sony Telefonun Açılmama Arızası

1 999

Sony akıllı telefon üreticisi olarak bu zamana kadar pek çok cihaz üretmiş ve pazara sürmüş olsa da cihazlarının genelinde yaşanan arızalar markanın adının kirlenmesine sebep olmuştur. Diğer akıllı cihazlara göre daha çok arıza çıkaran ve gerek donanımsal gerek yazılımsal olarak kullanıcıları hayal kırıklığına uğratan cihazların arıza çözümleri genellikle işe yaramaktadır.

Sony Telefonun Açılmama Arızası

Sony cihazlarında kimi zaman baş gösteren ve telefonun açılmaması ile kullanıcıları zorlayan bu arızanın çözümü için telefonun normal yollardan açılma yöntemi ile beyaz ekran göründüğü sırada cihazın sd kart ve sim kart alanının açılarak ince bir kalem ucu ile birlikte “off” yazan bölüme bastırılması gerekir. Telefonun 3 defa titremesinin ardından basılı tutma işlemi sonlandırılmalıdır. Sorun çözülmez ise 2 dakikalık bir süre boyunca “off” tuşuna basılması ve şarja takılarak ikonun çıkmasının ardından tekrar açılması denenebilir.

Sony Dokunmatik Ekranın Çalışmaması Sorunu

Cihazda yaşanan dokunmatik ekran sorunu bilinmeyen bir markanın ekran koruyucunu kullanmaktan ötürü kaynaklanabileceğinden ekran koruyucunun çıkarılıp denenmesi bir çözüm olabilir. Bir diğer çözüm önerisi ise sd kartın giriş yerinin üzerinde yazan “restart” butonuna ince bir kalem ucu ile bastırılarak cihazın yeniden başlatılmasından geçer. Dokunmatik ekran problemi ekranın bazı bölümlerinde ise test etme işlemi gerçekleştirilerek cihazın rapor edilmesi de sorunun çözümü için bir yöntem olarak görülebilir.

Sony Ses Kalitesi Sorunu

Sony cihazınızın ses kalitesinde bir düşüklük hissediyorsanız “restart” ile bu sorunu çözebilirsiniz. Bu çözüm işe yaramaz ise cihazın ayarlar bölümünde yer alan ekolayzır sistemi ile bu durumu manuel olarak düzeltebilmek mümkündür. Cihazın ekolayzır ayarları normal ayarda değil ise bu butona tıklanarak çözüme kavuşturulabilir.

Sony Cihazın Donma Sorunu

Cihazın donma problemi var ise kapatıp titreşim duyulana kadar güç düğmesine basılması ve Sony logosu çıktıktan sonra “Safe Mod” ekranı gelene kadar ses kısma düğmesine basıldıktan sonra güvenli modun çıkması donma probleminin hangi sebepten kaynaklandığını kullanıcılara gösterir. Cihazın işleyişinde bir sorun yok ise indirilen uygulamaların tamamının kaldırılması ve tekrar yüklenmesi gerekir.

1 yorum
  1. Yusuf Erdal diyor

    4tane aldım beş para etmez telefon lazım

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bu konuda sorun olmadığını varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul EdiyorumDevamını Oku