Google Play Store En Yeni Özellikleri

0 82

Google Play Store, Android işletim sistemine özel olarak geliştirilen bir medya satış alanıdır. Burada Android kullanıcılarının, Google tarafından yayınlanan uygulamaları incelemesi, indirmesi ve satın almasına olanak tanınır. Üzerinde sürekli çalışılan google play store, kullanıcılara yeni özellikler sunmaya da devam ediyor. İşte detaylar.

 Play Store Son Youtube Güncellemesi

 Youtube, Google Play Store bünyesinde bulunan ve en fazla talep gören uygulamalardan biridir. Bu bağlamda, Youtube için yapılan son güncellemeyle birlikte kullanıcıya ekranı kaydırarak büyültme ve küçültme olanağı sağlanmıştır. Buna ek olarak videolara altyazı ekleme butonu da doğrudan video ekranına eklenmiştir.

 Uygulama Karşılaştırma Özelliği

 Uygulama karşılaştırma, play store özellikleri arasından son eklenenlerden biri. Bu özellik sayesinde ihtiyaca uygun olduğu düşünülen farklı uygulamalar aynı anda kıyaslanabilir. Böylece önerilerde çıkan uygulamaları ayrı ayrı yüklemeye ve kontrol etmeye gereksinim kalmıyor. Kullanıcı yorumlarını okumak, puanları incelemek gibi diğer işlere de daha az vakit harcanıp zamandan tasarruf edilebiliyor.

Uygulama kıyaslama özelliğinden faydalanmak için söz konusu uygulamaların seçilmesi gerekmektedir. Sonrasında bu uygulamalarda bulunması gereken temel özellikler tek sayfada sunulmaktadır. Buradan özelliğin uygulamada yer alıp almadığını “evet, hayır” şeklinde görmek mümkündür.

 Telefonlara Bilgisayar Kullanarak Play Store Uygulaması Yükleme

 Telefon ve bilgisayar arasında doğrudan veri aktarımı yapmak herkes tarafından talep duyulan bir konudur. Google, bu konuyla alakalı da çalışmış ve yeni bir sistem geliştirmiştir. Bu bağlamda bilgisayar üzerinden Android sistemli telefonlara uygulama yüklenmesi mümkündür.

 Bilgisayar kullanarak telefona uygulama yapma işleme oldukça basit ve kısa sürmektedir. Buna göre, bilgisayar tarayıcısından Google Play Store açmak ve uygulamayı yükle seçeneğine basmak yeteli olmaktadır. Daha sonra ekranda sunulan cihazlardan hangisine yükleme yapılacağına karar vermek gerekir.

 Play Store Uygulamaları Otomatik Güncelleme Seçeneğini İptal Etme

 Telefonda yer alan uygulamaların otomatik güncelleme alması, bazı kişiler tarafından istenmeyen bir durumdur. Buna göre Play Store’a giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede yer alan üç noktaya basmak yeterli olmaktadır. Buradan otomatik güncelleme özelliği tek bir hareket ile açılıp kapanabilmektedir. Böylece güncellemeler kullanıcının kendi kontrolü altında devam edebilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bu konuda sorun olmadığını varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul EdiyorumDevamını Oku