iPhone Fener Ayarı Nasıl Yapılır?

El Feneri’nin Şiddetini Ayarlamanın Yolu

0 4.844

iPhone Fener Ayarı Nasıl Yapılır

Zaman zaman iOS işletim sistemi ve güncellemeleriyle ilgili pek çok sorun gündeme gelirken yine de ayrıcalıklı bir sistem olması kullanıcıları cezbediyor. iPhone’ların fener ayarı da bu kapsamda merak edilen konuların başında geliyor.

Öncelikle 3D Touch ile gelen iPhone‘lar’dan olan iPhone 5S, iPhone 6S, iPhone 6S Plus, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus daha önceki serilere göre yeni güncellemelerle birlikte daha geniş ve daha zengin özelliklere sahip olarak öne çıkıyorlar. Güncellemelerle iOS sisteminde denetim merkezinde kısayol tuşu bulunan el feneri ışığının şiddetini ayarlamanız mümkün hale gelmiştir.

El Feneri’nin Şiddetini Ayarlamanın Yolu

En son güncellemelerden olan iOS 10 ile gelen bu özellik, el feneri ışığının şiddetini üç farklı kademeye kadar kolay bir biçimde ayarlamanızı mümkün kılıyor. Hatta 3D Touch’ı kullanarak bu üç kademe arasından seçim yapabiliyorsunuz. Çok basit olan bu özelliğe erişmek faydalı bir detay olurken tek yapmanız ise denetim merkezine girmek olacak.

Denetim Merkezinde Fener Işığı Ayarı

Öncelikle telefonunuzun açma/kapama tuşu ile ekranınızı açtıktan sonra parmağınızı iPhone ekranının alt köşesinden itibaren üst köşesine doğru hızlıca sürükleyin. Yani denetim merkezi penceresini açın.

Burada kişiselleştirdiğiniz bir denetim merkezi olurken pek çok farklı kısayol butonlarını göreceksiniz. Aynı zamanda en son oynatılan müzik veya video ile ilgili bazı kontrol seçeneklerini de görerek kontrol edebilirsiniz. Bu butonlardan biri de sol alt köşede yer alan el feneri simgesidir.

El fenerinin üzerine dokunarak 3D Touch fonksiyonunu etkin hale getiriniz. Yani normalden biraz daha sert ve uzun biçimde ikonunun üzerine parmaklarınızı basılı tutmalısınız. Buraya birkaç saniye kadar basılı tuttuktan sonra telefonunuzda titreşim olacak ve el feneri ikonunun üzerinde üç farklı seçenek belirerek ekranınıza gelecek.

Bu üç seçeneğin arasından istediğinizi seçerek el fenerinizin şiddetini dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Başlıca sunulan ışık kademeleri parlak ışık, normal ışık ve az ışık olarak sunuluyor. Hangisini seçerseniz ve üzerine basarsanız fener seçilen kademe ile yanarak kullanıma hazır olacaktır. Böylelikle 3D Touch özelliklerin kullanıcıya telefonu üzerinde daha geniş ve etkin bir kullanım olanağı sağlamış olması dikkat çekiyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bu konuda sorun olmadığını varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul EdiyorumDevamını Oku