iOS 12 Telefonunuza Hangi Özellikleri Getirecek

0 1.885

iOS 12 Telefonunuza Hangi Özellikleri Getirecek

Apple iOS 11 hatalarından sonra en merak edilen sürümü olan iOS 12 için WWDC 18 etkinliğinde tanıtım yaptı. Öncelik olarak iOS 11 hatalarını düzeltmeye yönelik olan bu yeni sürüm birçok özelliği de beraberinde getirecek gibi gözüküyor.

İlk Özellik 2 Kat Performans

Yeni sürümle birlikte daha farklı bir deneyim sunmayı düşünen Apple firması, 2 kat performans iddiası ile merak uyandırmayı başardı. Aynı zamanda Apple ARKit 2.0 ile ilk karşımıza çıkan bu artırılmış gerçeklik deneyimini de iOS 12 ve gelecek sürümler de en iyi şekilde yaşatmayı hedefliyor.

Yeni gelecek olan özellik olan “Measure” ile her şeyi ölçebileceksiniz. Bu uygulama sayesinde santim santim her şeyi, 3D ölçümleri dahi yapabileceksiniz.

Fotoğraflara Farklı Bir Bakış

Fotoğraflara gelen arama bölümü artık tüm fotoğraflarınızı bulmanızı kolaylaştıracak. Artırılan özelliği sayesinde siz daha yazmaya başlarken arama önerileri sunuyor. Bu şekilde kategoriler, kişiler, etkinlikler, yerler gibi değişik kategorilerde rahatlıkla fotoğraflarınızı bulabileceksiniz.

 

Diğer Yeni Özellikler

  • iOS 12 ile birlikte Siri’ye de değişiklikler geliyor. Bu sürümde Siri’ye eklenen kısayollar sayesinde özel cümlelerinizle ilişkilendirdiğiniz bir uygulamaya direkt olarak yönlendirileceksiniz.
  • Uygulanacak olan sürümle birlikte artık borsa hisselerini ve haberleri de takip edebileceksiniz. Apple News ile gelecek olan bu içerikte haber ve hisse bilgilerinde anlık takipler sağlanacak.
  • iPhone ve iPad için gelecek olan bu sürümde, sesli notlar özelliği iPad için uyumlu hale getirilirken aynı zamanda uygulamaya iCloud desteği de getirildi.
  • iBooks olarak bilinen uygulama artık yerini Apple Books uygulamasına bırakıyor. Apple Books uygulamasını ise Apple, sesli kitaplara daha çok odaklanmış halde sunuyor.
  • Bildirimlerde de değişiklikler yapılarak iOS 12’de rahatsız etme özelliği geliyor. Rahatsız etme özelliği ile birlikte bildirimleriniz sessiz hale gelecek ve ışık dikkatinizi dağıtmaması için tamamen karanlık bir moda girecek. Aynı zamanda bildirimlerinizi de ekran kilidi bölümünden filtreleyebileceksiniz.
  • ScreenTime uygulaması ile de artık telefonunuzla ne kadar zaman geçirdiğinizi görebileceksiniz. Bu özellik sayesinde uygulama limitleri ve uygulama kullanım süreleri ayarlanabilecek.
  • Animojilere 4 yeni yüz eklenirken, memoji özelliği de iOS 12 ile birlikte geliyor. Memoji ile kişiselleştirilmiş emojilerinizi oluşturabileceksiniz. Mesajlar uygulamasına da Snapchat tarzında yeni birçok efekt geliyor. Animoji ve memoji desteği ile efektler daha eğlenceli hale gelecek.
  • Bir diğer büyük özellik ise FaceTime’a geldi. iOS 12 ile birlikte FaceTime da 32 kişi aynı anda konuşabilecek. Konuşan kişinin görüntüsü ekranda büyük verilirken diğer kişiler küçük olarak ekranda yer alacak.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bu konuda sorun olmadığını varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul EdiyorumDevamını Oku