Zoom Üzerinden Eğitim Nasıl Yapılır

0 162

Zoom sanal bir toplantı uygulamasıdır. Zoom amacı insanları bir araya getirmeden, uzaktan bilgi alışverişi yapabilme, seminerler düzenleme, toplantı yapmak ve fikir beyan etmektir.

Dünya genelinde özellikle korona virüsün artışı ile sanal görüşme uygulamaları daha sık kullanılmaktadır. Zoom çok amaçlı kullanım imkanı sunmaktadır. Okul dersleri öğretmenlerin kontrolü altında canlı olarak görüşülebilir, Ayrıca okul toplantıları, iş toplantıları veya bir konu hakkında yapılan seminerler internet ortamında kolaylıkla yapmalarını sağlamaktadır.

 Zoom Platformu Nasıl Çalışır?

 –Zoom Windows, android veya diğer platformlar dahi aktif çalışabilmektedir. Öncelikle zoom uygulaması google veya uygulama mağazasından indirimi sağlanır.

 -İndirilen zoom uygulamasına giriş yapılır.

 -E mail veya google aracılığı ile kayıt yapılır.

 -Toplantı veya dersler yapılmadan önce kullanıcılara bir id numarası ve şifre gönderilir. Bu şifre ile katılmak istediğiniz bir toplantıya kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

 -Çıkan menüden zoom id yazılır. Bu id yönetici tarafından belirlenip katılımcılara önceden sunulur.

 -Şifreler girildikten sonra katılımcının yönetici tarafından toplantıya alınması beklenir.

 -Zoom da kamera açmak, ses açmak isteğe bırakılmıştır. Dilediğiniz zaman kameranızı açıp kapatabilirsiniz.

 -Zoom uygulamasında ayrıca el kaldırma, yazı sohbeti gibi seçenekleri de mevcuttur.

 -Zoom ekranı toplantı anında çizebileceğiniz bir ekran sizlere sunar. Ayrıca paylaşmak istediğiniz ekranınızı ekran paylaşma butonundan kolaylıkla yapabilirsiniz.

 Zoom Hakkında Genel Bilgiler

 Zoom ücretsiz yararlanabileceğiniz bir platformdur. Ancak bazı durumlarda örneğin katılımcı sayısının aştığı kotalarda belirli bir ücret tarifesi uygular. Zoom kullanışlı bir uygulamadır. Gayet kolaydır. Öyle ki ilkokul öğrencilerine bile zoom kullanılması gerekliliği getirilmiştir.

 Pandemi döneminde sıklıkla faydalanılabilen bir uygulamadır. Yetişkinlerden çocuklara kadar herkesin kullanması için geliştirilmiştir ve her kitleye cevap vermektedir.

 Gündelik işlerimizi, eğitim veya farklı konularda edinebileceğimiz bilgileri, kolaylıkla yapabiliriz.

 Zoom ilk yayınlanması 2012 yılında yapmıştır. Fakat pandemi sürecinde katılımcıların artması, bu zaman dilimine kadar en çok kullanıldığı dönem olduğunu göstermektedir. Katılımcı sayısı her geçen gün artmaktadır.

 ​​​​​​​Zoom hem kolay hem kullanışlı hem de maliyeti en aza indirgemeyi hedef alan bir platform olmasından kaynaklanarak günümüzde birçok müşteri bulmuştur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bu konuda sorun olmadığını varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul EdiyorumDevamını Oku