iPhone Telefonlar Nasıl Hızlı Şarj Edilir

1 1.805

iPhone Telefonlar Nasıl Hızlı Şarj Edilir

iPhone Apple, şirketinin geliştirmiş olduğu cihaz olup farklı bir işletim sistemine sahiptir. Dünya da en yaygın olarak kullanılan Android işletim sistemidir. Apple kendi işletim sistemi olan iOS işletim sistemini kullanmaktadır. iPhone telefonlar Android telefonlara göre farklılık göstermektedir. iPhone telefonların nasıl hızlı şarj edilmesi konusunda belirli şeyler vardır. Bunlardan kesin sonuç verenleri sizin için hazırladık.

Telefonun Ekranı Kapalı Olsun

Telefonunuz, şarj olurken aynı zamanda ekranı açık telefonu kullanmak telefonun daha yavaş şarj olmasını sağlayacaktır. Bu yüzden telefonunuz şarj olurken mümkün mertebe telefonunuzu kullanmamaya çalışın.

Uçak Moduna Alabilirsiniz

En etkili yollardan bir tanesidir. Telefonunuz, şarj olurken telefonunuz ile işiniz olmuyor ise eğer bu yolu kullanabilirsiniz. Telefonunuzu uçuş moduna alarak daha hızlı şarj olmasını sağlayabilirsiniz. Bu yöntem telefonunuzu uçuş moduna aldığınızda hattı konuşmaya kapatır ve siz uçuş modundan çıkana kadar birisi ile konuşamazsınız. O yüzden bu bilgilere dayanarak uçuş moduna almanızı öneririz.

Bilgisayardan Şarj Etmeyin

Telefonunuzu, zorunlu kalmadıkça bir bilgisayardan şarj etmeyiniz aksi halde telefonunuz normalden daha yavaş şarj olur. Bu yüzden bilgisayardan şarj etmeyiniz. Bilgisayarın voltajı normal prize göre daha düşük olduğu için telefonunuzun daha yavaş şarj olmasını sağlayacaktır.

Telefonunuzu Kapatın

Bu yöntemde en etkili yöntemlerden biridir. Eğer telefonunuzla bir işiniz yoksa telefonunuzu tamamen kapatarak şarj edebilirsiniz. Bu sayede telefonunuz normalden daha kısa sürede şarj olacaktır. Telefonunuz açıkken aynı zamanda pilden yediği için yavaş şarj olur eğer kapalı şarj ederseniz normaldeki gibi pili yemeyeceği için telefonunuz daha kısa sürede şarj olur.

Serin Ortamları Tercih Edin

Mümkünse telefonunuzu serin ortamlarda şarj edin. Telefonların pili sıcakken daha yavaş dolar. Bu yüzden serin yerleri tercih edebilirsiniz. Bu yöntem,telefonunuzun daha hızlı şarj olmasını sağlayacaktır.

Orijinal Şarj Adaptörü Tercih Edin

Telefonunuzun kendi orijinal bataryasını tercih edin. Aksi takdirde diğer sahte adaptörler telefonunuzun yavaş dolmasına ve bataryanızın ömrünün kısalmasına neden olur. Sahte adaptörler telefonunuzun voltajına uygun olmayabilir ve telefonunuzu patlatabilir. Bu yüzden orijinal adaptör tercih edin.

Wifi Ve Bluetooth Kapatın

Telefonunuz şarj olurken mümkünse wifi, bluetooth gibi hizmetleri kapatın bu işlemi telefonunuzun daha hızlı şarj olmasını sağlayacaktır.

1 yorum
  1. Kerim diyor

    Bilgisayardan ediyordum bende her zaman ama sarj olmuyor diye kablosunu degistirmistim demek ki artik normal sarjda kullanmali kullanicamda tesekkurler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bu konuda sorun olmadığını varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul EdiyorumDevamını Oku