Root Nedir ve Android Cihazda Nasıl Yapılır

0 6.526

Root Nedir ve Android Cihazda Nasıl Yapılır

Android cihazınızı rootlamak; android sistemine dosyalar eklemeye, çıkartmaya ya da silme işlemi yapmaya olanak sağlar.

Root Atmanın Amacı Nedir

Root atmak; bütün Android kullanıcılarının cihazlarında kullanılamayan özel yani ayrıcalıklı emirlerini, komutlarını çalıştırılmasını sağlar.

Rootlamak Nedir

Bu işlemde sistemde farklı işlemler yapılmasına ve root’a erişmek için gerekli uygulamaları kullanmaya yardımcı olur. Android sisteme sahip cihazlara Android alt sistemlerine deneyim için izin verme olayıdır. Root yapma işlemi gerçekleşmesini istiyor musun diye bu işlem sizden onay ister. Sonrasında Root atma işlemi gerçekleşmeden önce sistem kullanıcıdan onay ister ve SuperSU uygulamasını telefonunuza yükler. Bulunan işletim sisteminizi kaldırmak veya değiştirmek istiyorsanız cihazınızın önyükleyici doğrulamasının kilidini açalım ve ikincil bir işlem yapması gerekiyor.

Android Cihazlarda Root Nasıl Atılır

Android cihazlara root atmak için, telefonunuzun ayarlar menüsüne girin. Menünün alt seçeneklerinde yer alan sisteme girin ve onunda en alt seçeneğinde olan cihaz hakkında bölümüne giriş yapın. Yapım numarası veya derleme numarası yazan yerin üstüne 3 veya 5 defalık tıklama sonra işleminiz yapılıyor uyarısı verir. Cihazın geliştirici seçenekleri diye bir kısmı uygun olduğunda cihazın ayarlar menüsünden cihaz hakkında kısmına yine giriş yapın. Geliştirici seçenekleriniz aktif olmuşsa eğer bu menüye girin. Usb Hata Ayıklama Modu kullanılabilir halde olacak. Bunu aktif hale getirelim sonra artık android cihazınız root işlemi için hazır halde oluyor.

Hangi Program İle Root Atabilirim

Bilgisayarınıza ücretsiz şekilde indirebildiğimiz root uygulamalarından biri olan Kingo Android ROOT indirelim. Android cihaz rootlama işlemi için yardımcı bir program. Rootlamak telefon geliştirici özelliğidir. Kingo Android ROOT, rootlama işlemi için herhangi bir android cihazınızı bilgisayara bağlayın. Bu uygulama hemen cihazınızı tanımlayacaktır. Telefonunuzu rootlamak için bu uygulama gerekli. Bir şeyler olumsuz olması durumu için içindeki her şeyi bilgisayarınıza senkronize eder. Bütün işlemlerden sonra Kingo Android Root kullanıcılara sadece tek seçenek sunar işlem başlaması için tek yapmak gereken kabul etmek ve işlemi başlatmak. Root atma çok kısa sürer birkaç dakikada biter. Bu normal şartlardaki süredir. Root atma işleminizin bitiminden sonra USB bağlantısını keselim ve programı kapatın. Artık telefonunuz rootlu bir cihaz olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bu konuda sorun olmadığını varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul EdiyorumDevamını Oku