Android Telefonunuzu Hızlandıracak Uygulamalar

0 165

Android Telefonunuzu Hızlandıracak Uygulamalar

Cep telefonları; günümüzde, günlük hayatın bir parçası haline gelmiş durumda. Nedeni ise, iletişimin en büyük ve en önemli aracı olması… Pek çok farklı model ve özellikten dolayı; konuşmak dışında birçok amaç için kullanılıyor olsa da genel olarak konuşmak ve iletişim kurmak amacıyla kullanılıyor. Son yıllarda özellikle gençlerin cep telefonlarından beklentileri oldukça yüksek… Çünkü fotoğraf çekmek, internete girmek, video çekmek gibi birçok özelliğin bir arada bulunmasını isteyen gençlerin sayısı oldukça fazla… Bu özellikleri dışında genel olarak cep telefonlarından beklenen en önemli özellik; performansının yüksek olması. Bunun için kullanılabilecek uygulamalar nelerdir? Yani Android Telefonunuzu Hızlandıracak Uygulamalar nelerdir?

Clean Master

Android telefonlarda kullanılan en iyi performans arttırıcı uygulamaların başında geliyor. Bu uygulama ile cihazın RAM’ini temizlemek mümkün. Ayrıca istenmeyen uygulamalar ve kullanılmayan eski uygulama verileri de kaldırılarak cihazın performansı arttırılabilir.

App Cache Cleaner

En popüler ön bellek temizleme uygulamalarından birisidir. Her ne kadar bazı kullanıcılar tarafından beğenilmese de denemeye değebilecek bir uygulamadır.

Greenify

Bu uygulama; android cihazların arka planında ki gereksiz ve kullanılmayan, ayrıca bellekte yer kaplayan diğer uygulamaları kapatmaya yarar. Kolay bir kullanıma sahip ara yüzünün olması da bir diğer avantajı. Kullanıcıların %90’ı tarafından beğenilen ve önerilen bir uygulamadır.

Cleaner

Adından da anlaşılacağı gibi; hafıza arttırmaya ve bellek temizliğine yarayan bir uygulama türüdür. Kullanımı kolay bir başka ara yüze sahip uygulamadır. Uygulamayı yüklerken ve kullanırken dikkat edilmesi gereken nokta ise; uygulamanın Android 2.3 ve üzeri sürümlerde çalışıyor olmasıdır.

Du Speed Booster

Çin’li Baidu firması tarafından geliştirilen telefonu hızlandırmaya yarayan bir uygulamadır. Deneyenlerin %90’ı tarafından beğenilip önerilse de, ara yüz kullanım kolaylığı açısından pek de tatmin edici değildir.

Anroid Assistant

Uygulamada geçen kelimeden de anlayacağınız üzere; telefonunuzun asistanı olarak kullanabileceğiniz bir uygulamadır. Bu uygulama ile; sd kart hataları, sd kart içinde bulunan ve tanımlanamayan ya da kullanılmayan uygulamaların, dosyaların temizlenmesi özelliğinin yanı sıra cihazın teknik özelliklerini görmek de mümkün. Uygulamanın bir başka faydası da dosyaların hafıza kartına taşınabilmesine imkan vermesidir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bu konuda sorun olmadığını varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku