iOS Uygulamalar Nasıl Güncellenir?

0 189

iOS Uygulamalar Nasıl Güncellenir?

Apple marka cihazlar IOS işletim sistemini kullanmaktadır. Bu cihazlarda güncelleme yapılması gerektiği zaman yapılması gereken işlemler, Android işletim sisteminde kullanılan cihazlarda yapılması gereken işlemlere göre farklılık göstermektedir. Kullanılan Apple marka cihazlarda belirli zaman aralıklarında, kullanılan uygulamaların güncellemelerinin yapılması gerekmektedir. Yapılan güncellemeler sayesinde uygulamalar daha verimli şekilde kullanılmaktadır. Uygulamaları güncelleme konusunda Android işletim sistemli cihazlar daha elverişli durumda bulunmaktadır.

Android cihazlarda uygulamaları güncellerken kullanılabilecek farklı birkaç yöntem bulunmaktadır. IOS işletim sistemine sahip cihazlarda uzantılı dosyalar bulunmadığından dolayı güncelleme yapmak biraz zaman alabilmektedir. Apple marka olan cihazların güncellemeleri yapılırken genellikle App Store tercih edilmektedir. App Store, Apple marka cihazların güncellemesi konusunda en fazla tercih edilen yöntemler arasında yer almaktadır. App Store’ a giriş yaparak gerekli işlemleri yaptıktan sonra, cihazlardaki güncellemeleri yapabilmek mümkün olmaktadır.

iOs uygulama güncelleme adımları

IOS uygulamalarını güncellemek için öncelikli olarak App Store’ da daha önceden açılmış bir hesap yoksa, yeni hesap açma işlemlerini halletmek gerekmektedir. Cihazlarda bulunan ayarlar bölümünden App Store ‘a giriş yapılmalıdır. Gerekli bilgiler ile App Store’ a giriş yapıldıktan sonra, güncellenme yapılmak istenilen uygulamanın bölümünü açmak gerekmektedir.

Açılan bölümlerden uygulamanın güncellemesi için gerekli olan izinleri manuel olarak verdikten sonra işlem halledilebilmektedir. Ya da farklı bir seçenek olarak, uygulamaların otomatik olarak güncellenmesi konusunda ayarlamaları yaparak, sürekli olarak güncelleme işlemi ile uğraşmadan, işlemlerin otomatik olarak halledilmesini sağlamakta mümkün olmaktadır.

iOs uygulamaların otomatik olarak indirilmesi için yapılması gerekenler

iOs uygulamalarının otomatik olarak indirilebilmesi, güncelleme geldiği zaman hiçbir uğraşı gerekmeden cihazın bunu kendi kendine halletmesini sağlamaktadır. App Store giriş yapıldıktan sonra, uygulamalar bölümündeki otomatik indirmeler ile güncellemeler kısmını açarak ve hücresel veriyi kullanarak, gerekli olan güncellemelerin otomatik olarak yapılmasını sağlamak mümkün olmaktadır.

IOS cihazlarda uygulama güncellemesi yapmak için diğer bir yöntemde, internette bulunan App Store gibi uygulama siteleri üzerinden indirme işlemlerini yapmaktır. Seçilen uygulama siteleri içerisinden tercih edilen uygulamalar, cihazlara indirilerek gerekli güncelleme işlemleri farklı bir yöntemle halledilmiş olmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bu konuda sorun olmadığını varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul EdiyorumDevamını Oku