Whatsapp’ta Herkesten Silinen Mesajlara Ulaşmak Mümkün

0 135

Whatsapp’ta Herkesten Silinen Mesajlara Ulaşmak Mümkün

Geçtiğimiz günlerde İspanyol bir Android blogunda yer alan bir habere göre Android işletim sistemine sahip olan akıllı telefon kullanıcılarının bildirim günlükleri içerisinde herkesten gelen ve silinen mesajlara ulaşabilmelerinin mümkün olduğu söylendi. Kısa bir süre önce Whatsapp uygulamasının “herkesten sil” eklentisini getirdiği ve birinin yanlışlıkla attığı mesajı silebilmesine yarayan özelliğin hem karşısındaki kişinin telefonundan hem de kendi telefonundan silebildiği duyurulmuştu.

İspanyol bir Androdi blogu olan ve bu blog içerisinde rapor hazırlayan Android Jefe, Whatsapp uygulamasının bu eklentisinin tam anlamıyla çalışmadığını mesajları tamamen ortadan yok olmadığını belirten bir açıklama yaptı. Whatsapp mesajlarının kişi tarafından her iki tarafından cihazından silinmesine rağmen bildirim günlükleri içerisine kaydedildiğini dolaylı yoldan bile olsa bu mesajlara ulaşabilmenin mümkün olduğunu belirtti.

Bildirim Günlüğü Uygulaması ile Silinen Mesajlara Ulaşma

Android Jefe isimli İspanyol kullanıcısının verdiği rapora göre, Android Google Play Store uygulamasına girilerek “Bildirim Günlüğü” uygulamasının indirilmesi silinen mesajların görülebilmesi adına gerekli bir işlem. Nova Launcher adlı üçüncü parti başlatıcı kullanmakta olan Android kullanıcılarının bu uygulamayı indirmelerine gerek kalmadan da bildirim günlüğüne erişebilme imkanlarının olduğunu dile getiren kullanıcı, bu uygulamaların başarı oranlarının kusursuz olduğunu belirtti. “Bildirim Günlüğü” uygulamasını deneyen ve gerçekten de çalıştığını dile getiren diğer kullanıcılar, Whatsapp uygulamasının “Herkesten Sil” özelliğinin egale edildiğini söylediler.

Ancak bu uygulamayı indirdikten sonra telefon kapanır ya da kapatılıp açılır ise bildirim günlüğünün silindiğini ve mesajların sadece ilk 100 adet kelimesinin görülebildiğini de uygulamayı deneyen kullanıcılar blog içerisinde belirttiler. Android işletim sisteminin 7.0 versiyonu üzerinde çalışan bu “Bildirim Günlüğü” uygulaması video ya da fotoğraf gibi görsellerin görülmesine yardımcı olmazken, anca bu görsellerin altına bir yorum yazılmış ise bu yorumu görebilme şansını kullanıcılara veriyor.

İspanyol kullanıcısının göstermiş olduğu rapordan sonra Whatsapp uygulamasının yetkilerinden her hangi bir açıklama gelmezken uygulama eklentisinin şuanlık işlevsiz bir şekilde kalması da pek çok Whatsapp kullanıcısının uygulama içerisinde rahat davranabilme durumunu da elinden almış oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bu konuda sorun olmadığını varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul EdiyorumDevamını Oku