iPhone Kablosuz Kulaklığın Özellikleri ve Fiyatı

Kablosuz Kulaklığın Özellikleri

0 152

Apple markasının yeni nesil akıllı cihaz üretimi sonrasında kablosuz kulaklıkları da piyasaya sürmesinin ardından iPhone 8, 8 Plus ya da iPhone X cihazı olmayanlar da bu kablosuz kulaklıklardan yararlanmak için resmi mağaza üzerinden satın alım işlemi yapabilecekler. Apple markasının teknoloji devi olarak tanınmasının ve bu zamana kadar geliştirdiği teknolojilere bir yenisini ekleyerek kolay kullanım sağlayan kablosuz kulaklıkların iPhone kullanıcıları tarafından rağbet görmesi kulaklıkların özelliklerinden kaynaklanıyor.

Kablosuz Kulaklığın Özellikleri

AirPods adı ile piyasaya sürülen bu kulaklıklar Apple ürünleri kullanan herkesin kulaklık kullanım alışkanlığını değiştirecek şekilde tasarlanmıştır. Şarj kutularından çıktığı anda açılan ve iPad, iPhone ya da Mac bilgisayarlara kolaylıkla bağlanan kulaklıklar, kulağa takıldığı anda çalma, çıkarıldığı anda da durma özelliğine sahip olarak üretilmiştir. Kulaklık üzerinden Siri uygulaması etkinleştirilerek şarkı değiştirme komutu, ses düzeyini ayarlama komutu, yol tarifi alma komutu ve arama yapma komutu verilebilmektedir.

Bu kulaklıkların öne çıkmış olan özellikleri; şarj kutusu ile birlikte 1 günden fazla olan pil ömrüne sahip olması, bütün Apple marka ürünler adına tek tuş ile kurulu kolaylığına sahip olması, kulaklığa çift dokunulduğu zaman Siri uygulamasına bağlanabilmesi, otomatik bağlanma ve açılma özelliğine sahip olması, yüksek ve zengin ses kalitesi bulunması, Apple aygıtları arasında hızlı bir geçiş yapabilmesi ve şarj kutusu içerisinde hızlı bir şekilde şarj edilebilmesi özelliğinin bulunması şeklindedir.

Apple Kablosuz Kulaklık Teknik Özellikleri

Kablosuz kulaklıkların teknik özelliklerine bakıldığı zaman Wireless ve Bluethoot ile bağlanabilme, 4 gr kulaklık ve 38 gr şarj kutusu ağırlığı, 16,5 x 18,0 x 40,5 mm kulaklık, 44,3 x 21,3 x 53,5 mm şarj kutusu boyutu, çift optikli sensör, konuşma algılayan ivmeölçer, hareket algılayan ivmeölçer, çift mikrofon, şarj kutusundan çıkarıldıktan sonra 1 gün boyunca şarkı dinleyebilme ve 11 saat boyunca telefon görüşmesi yapabilme, tek şarj ile 5 saat boyunca şarkı dinleyebilme ve 2 saat boyunca telefon görüşmesi yapabilme özelliğine sahiptir. Apple firmasının resmi satış sayfasında AirPods kulakların fiyatı ise 899 TL değerindedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bu konuda sorun olmadığını varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul EdiyorumDevamını Oku