iPhone Kullanıcıları İçin 15 Püf Nokta

iPhone ürününü kullanan kişilerin ilk olarak bilmesi gereken adımlar

0 378

Dünya üzerinde akıllı telefon kullanıcılarının neredeyse yarısı iPhone cihazını kullanıyor. Bu kullanıcıların cihazı daha etkili bir şekilde tam performans ile kullanabilmeleri için pek çok özellik bulunuyor. iPhone kullanıcılarının cihazla ilgili bilmeleri gereken ve kullanırken rahat edebilecekleri ipuçları ise hayat kurtarıyor.

iPhone Kullanıcıların Bilmesi Gereken Özellikler ve Uygulamalar

iPhone ürününü kullanan kişilerin ilk olarak bilmesi gereken adımlar;

1.Cihaz şarj edilirken uyku moduna alınmasının şarj süresini yarı yarıya indirdiği ve daha hızlı şarj doldurulduğudur.

 1. iPhone cihazlarında adres bulma için kullanılması gereken en verimli uygulama Swarm uygulamasıdır. Uygulama içerisinde entegre bir şekilde buluna haritalar özelliği Apple Maps ile anında lokasyon bulunmasını sağlar.
 2. iPhone heap makinesi kullanılırken yanlış işlem yapılmış ya da yanlış yazım yapılmış ise işlemin üzerinde parmak soldan sağa doğru kaydırılır ise son basamak silinir.
 3. Çocukların cihazlarla oynarken erişebileceği gizli bölümleri engellemek adına “Ayarlar” alanından “Güdümlü Erişim” seçilerek engelleme getirilebilir.
 4. iPhone cihazların kulaklıklarında yer alan tuşlar sayesinde fotoğraf çekimi gerçekleştirilebilir.
 5. Cihazın kilit ekranında yer alan kamera logosu sayesinde kilidi açmadan kamerayı çalıştırmak mümkündür.
 6. Bluetooht klavyeler sayesinde bağlantı sağlanarak iPad ya da iPhone cihazlarını kullanmak büyük bir rahatlık sağlayabilir.
 7. iPhone cihazlarında yer alan “Pusula” uygulaması sayesinde ekran sağdan sola doğru kaydırıldığında zeminin düzlüğü ölçülebilir.
 8. Sosyal medya kullanım araçlarında aşağılara kadar inildiğinde tekrar parmak ile ekran kaydırmaya gerek kalmadan telefonun üst alanına tıklamak üst üste kadar çıkılmasına yardımcı olur.
 9. Cihazın “Ayarlar, Genel, Erişilebilirlik, Renkleri Ters Çevir” bölümünden gece rahat kullanım sağlabilir.
 10. Uygulamaların rahat bulunabilmesi açısından cihazın ana sayfa ekranının alt bölümüne klasör yerleştirmesi yapılabilir.
 11. Klavye kullanılırken “Space” tuşuna iki kere basılması yazının sonuna otomatik nokta konmasını sağlar.
 12. Kulaklıkta yer alan tuşlar sayesinde cihazın açılmasına gerek kalmadan müzik kontrolü yapılabilir.
 13. Cihazın üst bölümünde yer alan bildirimleri sola kaydırarak silmek mümkündür.
 14. Cihazın şarjının uzun süre dayanması için arka planda çalışmakta olan uygulamaların yenilenmesinin kapatılması gerekir.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bu konuda sorun olmadığını varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul EdiyorumDevamını Oku