Apple iPhone 6S Üretimine Yeniden Başlama Kararı Aldı

0 122

Apple iPhone 6S modellerinin üretimine yeniden başlama kararı aldı. Yeni iPhone 6S modelleri artık Hindistan’da üretilecek. Telefonun fiyatından değişiklik olup olmayacağını yazımızın detayında paylaştık.

Apple 3 Yıl önce iPhone 6S ve iPhone 6S Plus modelleri ile karşımıza çıkmıştı. Bu modellerin üzerine iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X modelleri eklendi. Üretiminin sonlandırmasını beklediğimiz iPhone 6S serisi için bugün çok ilginç bir karara imza attı.

Apple firması hindistan’da iPhone 6S serisinin üretimine yeniden başladığını açıkladı. Apple Geçen yıllar’da iPhone SE üretimini bu bölgeye taşımıştı. Apple bu bölgedeki satışlarını arttırmayı planlıyor.

iPhone 6S Serisi Hindistan’da Neden Üretilecek

Hindistan hükümeti geçen Şubat ayın da gümrüm verfilerini %15 ile %20 arasında arttırmıştı. Apple de Hindistan’da popüler olan cihazlarının üretimini buraya taşıyarak gümrük vergisinden muaf olmayı ve fiyat artışlarını son kullanıcıya yansıtmamayı planlıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bu konuda sorun olmadığını varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul EdiyorumDevamını Oku