Apple iOS 12 Beta Sürümünü Tüm Kullanıcıların Ulaşımına Açtı

0 103

Apple iOS 12 Beta sürümünü yayımladı. iOS 12, iPhone ve iPad modellerine yeni sürümü kurabilir ve deneyebilirsiniz. Yalnız bu işlemleri yapmadan önce bilmeniz gereken önemli bir detay bulunmaktadır. Beta sürümü bir yazılım olduğu için pek çok teknik sorunla karşılabilirsiniz. iOS 12 Beta sürümünü cihazınıza kurmadan önce tüm yedeklerinizi almanız çok önemli.

iOS 12 Sürümü İle Bizi Bekleyen Özellikler

Apple iOS 12 İle yazılım politikasını tamamen değiştirmiş durumda. Yazılım sürümlerinde devrim niteliğinde adımlar atmaya devam edecek gibi görünüyor. Apple Mühendislerinin daha kaliteli bir hizmet verebilmeleri ve verilecek bir özelliğin hatasız olmasını sağlamak için yeni bir politika hazırlanmış durumda. Örneğin; yeni bir özellik hazır olmamış veya yetiştirilememiş ise yazılım mühendislerinin bu özelliği gelecek senelere bırakma imkanı olacak. Bu durum şunu gösteriyor ki geliştirilen bir çok özelliği, ara sürüm güncellemelerin de veya gelecek olan iOS 13 sürümünde görebiliriz. Apple Daha önce iOS 11 ile yaşadığı sorunları tekrar yaşamak istemediğini net bir attığı bu adımla göstermiş durumda.

Öne çıkan özelliklerinden birisi ise Measure yani Ölçü alma özelliği. Bu özellik ile cihazın kamerasından basit bir şekilde nesneleri belirleyip ölçülerini hesaplayabiliyor. Bu noktada arttırılmış gerçeklik ile neler yapılabileceğini göstermekte. Measure özelliğini kullanmak için farklı bir uygulamaya gerek kalmadan kullanabileceksiniz.

Ortalama bir sene içerisinde 1 Trilyondan fazla fotoğrafın çekildiği iPhone cihazlarda yeni arama özellikleri daha pratik kullanım imkanları sunmakta. Daha yazmaya başlarken arama tavsiyeleri verecek olan özellik ile yer, Kategori, kişi, etkinlik gibi kategorilerde aradığınız fotoğrafları hızlı bir şekilde bulmanıza yardımcı olacak. Fotoğraflarınızı indeksleyen makine öğrenimi ile bu noktada büyük sorumluluk alacak gibi görünüyor.

iOS 12 ile bizi bekleyen hız ve daha iyi kullanıcı deneyimi sunacak gibi görünüyor. Beta sürümünü kullananların bu farkı gözlemlediklerini de eklemek isterim.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bu konuda sorun olmadığını varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul EdiyorumDevamını Oku