Yapılacaklar Listesi İçin Basit Tasarımlı iOS Uygulaması Listify

0 212

Yapılcaklar Listesi İçin Basit Tasarımlı iOS Uygulaması: Listify

Dijital uygulamalar hayatı sadece hızlı değil daha kolay ve pratik hale getiriyor. Akıllı telefonlar için üretilmiş ve birbirinden farklı amaçlarla kullanılan bu uygulamalardan bir tanesi de iPhone ve iPad için üretilen Listify. Adından da anlaşılacağı üzere Listify akıllı cihazınızda bir yapılacak iş listesi oluşturmanıza olanak tanıyor. Dolayısıyla tek yapmanız gereken, eğer varsa not defterinizi çantanızdan çıkarmak ve bunun yerine telefonunuza Listify’ı indirmek. Bunun için herhangi bir ücret ödemeniz de gerekmiyor.

Listify Ne İşe Yarıyor 

Listify’a basitçe günlük kullandığınız yapılacak işler ajandanızı elektronik ortama taşıyan ve bu amaçla kullanılan bir uygulama diyebiliriz. Program indirildikten sonra aile paylaşımı aktifleştirilirse aile üyeleri de bu uygulamayı kullanabiliyor. Ancak bu kullanımda üst sınır altı kişi olarak belirlenmiş. Burada uygulamanın yaş sınırlaması olarak 4 üstü belirtildiğinin de altını çizelim. Listify ile liste oluşturulduktan sonra bu liste üzerinde kopyala yapıştır işlemi gerçekleştirmek mümkün olduğu gibi kullanıcıya listeyi edit etme seçeneği de sunulmuş. Aynı zamanda hazırladığınız listeyi elektronik posta ile göndermeniz de mümkün.

Listify Nasıl Kullanılıyor

Listify son derece kullanıcı dostu bir uygulama. Programı telefonunuza indirdikten sonra, ekranda parmağınızı kaydırarak açtığınız sayfada listenizi oluşturabiliyorsunuz. Eğer yazdığınız iş, yapılması gerekenler listenizde öncelikli ise bunu öncelikli olarak işaretlemek de mümkün. İsterseniz Listify aynı zamanda uyarı vererek size yapacağınız işleri de hatırlatıyor. Ancak bunun için uygulamadan gelen bildirimlere izin vermeniz ve alarmı açmanız gerekiyor. Listenizi bu şekilde kolayca oluşturduktan sonra, bu listeyi tamamladığınız ve bütün işlerinizi gerçekleştirdiğinizde listeyi tamamen ya da kısmen silmek isteyebilirsiniz. Bunun için listeden silmek istediğiniz işin yanındaki kutuya işaret koyup telefonunuzu salladığınızda silme işlemi gerçekleşiyor.

Listify Teknik Özellikleri

Minimalist bir tasarımla hazırlanan uygulamada, arayüz oluşturulurken kullanıcıların minimum eforu sarf ederek uygulamayı kullanması amaçlanmış. Bu amaca uygun olarak da kullanıcı dostu bir uygulama ortaya konmuş. Uygulama iPad, iPhone ya da iPod touch ile uyumlu olmakla birlikte, onu kullanabilmek için iOS’da 7.0 ya da üzeri bir sürümü kullanıyor olmak gerekmektedir. 2012 yılında geliştirilen uygulama bugüne dek güncellenerek geliştirilmiştir. Uygulamanın 4.0.1 versiyonunda yapılan güncelleme ile liste açıldığında listenin ilk ögesinin geçilmesine neden olan bir hata düzeltilmiştir. Uygulama, 884.7 KB büyüklüğe sahiptir. Dil seçenekleri içerisine İngilizce vardır.

Ancak burada uygulamayı kullanabilmek için ciddi bir İngilizce bilgisine sahip olmanın gerekmediğini de belirtelim.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bu konuda sorun olmadığını varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul EdiyorumDevamını Oku