En Güzel Sohbet Hangi Uygulamada Yapılır

0 121

Tarihten günümüze kadar insanlar birbirleri ile iletişim halindedir. Bu iletişim sadece insanların yakın çevreleri üzerinde değil uzakta bulunan tanıdık çevreleri ya da tanıdıkları kişilerin yakınları ile de yapılmaktadır. Çağımız teknoloji çağı iken eskiden beri ileri gelen iletişimi hali çağlara göre değişiklik göstermekte, kendini geliştirmekte ve yenilemektedir. İnsanlar teknolojinin, internetin gelişmesi ve her gün kendine kattığı yenilikler sayesinde iletişimlerini de arttırmışlardır. Mektup ve telgraf gibi yazılı iletişim hallerine çağımızda yenileri eklenmiştir. Bu yeni iletişim hallerinin içerisinde yeri yadsınamayacak olan yeniliklerden biri de sohbet uygulamalarıdır.

Sohbet Uygulaması Tercihleri

Gelişen iletişim hali doğrultusunda yazılım dilleri türetilmiştir. Çoğu yeni sektör yazılım diliyle ticarete atılmıştır ve önemli meblağlarda kazanç sağlamaktadır. Kişilerin bu yazılımlar arasında en büyük ilgiyi iletişim yönünde göstermişlerdir. Günümüzde kullanılan ücretli ve ücretsiz sohbet uygulamaları mobil cihazlarda olmazsa olmaz uygulamalar arasında yerlerini almışlardır. Kişilerin tercih ettiği en büyük sohbet uygulaması ise herkesin bildiği bir uygulama olan Whatsapp Messenger olmuştur.

Sohbet Uygulamalarından Beklentiler

Sosyal medya ağı içerisindeki rekabette sohbet kategorisinde Whatsapp Messenger ön sıralarda olmayı ilk çıktığı günden beri sürdürmektedir. Kişilerin tercih sebeplerinden birisi olan ücretsiz sohbet özelliğini taşıması öncü olmasında büyük bir etkendir. Bunun yanında her gün yenilenen web ortamına ayak uydurabilecek bir yazılıma sahiptir. Bireylerin iş iletişimini, arkadaş ortamı iletişimini ve birçok alanda kişiler arasında güzel bir sohbet sağlayan Whatsapp Messenger bireylerin gündelik hayatlarındaki yerini almıştır.

Sohbet uygulamalarının kendini ayakta tutabilecek, maliyetlerini karşılayabilecek gelirlere ihtiyaçları bulunmaktadır. Çoğu sohbet uygulaması bünyesine reklamları da dahil ederek maliyetlerinin belirli bir kısmını karşılamaktadır. Reklamların sohbet uygulaması kullanımı esnasında ortaya çıkması ve bireyin iletişim halini kısıtlaması, yanlışlıkla ya da isteyerek reklamlara tıklanması sonucu reklam üzerinden ücret talep edilmesi ve hatta mobil cihazlara bulaşan tehlikeli virüsler nedeniyle kullanıcılar tercihlerini reklamsız sohbet uygulamaları yönünde yapmaktadırlar.

Sosyal medyanın iletişim, paylaşım yapma konusundaki öncü uygulamalardan biri de Facebook uygulamasıdır. Günümüzde hala gündemini koruyabilen Facebook bünyesine sohbet amacıyla kullanılabilecek Facebook Messenger adındaki yan uygulamayı katmıştır. Whatsapp Messenger kadar gözde ve gündemde olmayan Facebook Messenger ise diğer birçok sohbet uygulamasına oranla daha fazla tercih edilmektedir. Tercih edilmesinin sebeplerinden biri de güven kullanıcıların güveninin kazanması esası sonucu olmuştur.

Facebook uygulamasının sıkı güvenlik önlemleri sonucu yan sohbet uygulaması olan Facebook Messenger da kullanıcıları tarafından güvenilir gözle bakılmaktadır. Kişiler gündelik hayatları içerisindeki pek çok özel bilgilerini sohbet uygulamalarından yazılı olarak, resimlerle, videolarla ya da ses kayıtları ile karşısındaki bireye aktarmaktadır. Bu sebepten ötürü kullandıkları sohbet uygulamasının güvenilir olması tercih sebebinin başında gelmektedir.

Bu uygulamaların yanında sohbet uygulamaları arasındaki rekabeti üçüncü sırada karşılayan uygulama Line uygulamasıdır. Çoğu kullanıcıya göre sohbet uygulamalarının çoğu Whatsapp Messenger ile benzer özellikler taşımaktadır. Line uygulaması sohbet içerisinde kendi tasarımı olan çıkartmaları geliştirerek üçüncü sıraya geçmiştir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi, deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanır. Bu konuda sorun olmadığını varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Ediyorum Devamını Oku